Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czy bawełniane torby na zakupy są ekologiczne?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ilość plastiku w naszym środowisku naturalnym i postępujące zanieczyszczenie środowiska zmusza nas do zmniejszenia zużycia toreb z tworzyw sztucznych i produkowanie mniejszej ilości plastikowych śmieci. Między innymi w tym celu zużycie plastikowych toreb w Unii Europejskiej jest regulowane poprzez wprowadzenie opłaty za każdą reklamówkę foliową. Na szczęście robiąc codzienne zakupy mamy wybór, możemy sięgnąć po torby bawełniane które są bardziej ekologiczne. Po pierwsze jest to produkt wielokrotnego użycia, możemy je stosować w różnych warunkach przez długi czas. Po drugie torba bawełniana na zakupy rozkłada się znacznie szybciej niż plastikowa, a gdy już nie będzie nam potrzebna możemy wykorzystać ją do innych celów. 

Jakie torby na zakupy wybrać?

Jedne z badań przeprowadzonych badań nad pełnym cyklem życia toreb różnego rodzaju, biorący pod uwagę produkcję, zużyte materiały, wodę i energię oraz czas użytkowania i późniejszego rozkładu nie dały jednoznacznej odpowiedzi który z materiałów plastik, papier czy bawełna mają najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Wszystkie z tych rozwiązań mają plusy i minusy. Wybierając torbę którą będziemy używać, ważny jest zdrowy rozsądek i zrównoważone podejście. Torbę materiałową wybierajmy z myślą o jej wielokrotnym użyciu. Pamiętajmy aby nosić ją ze sobą i złożoną trzymać w torebce lub plecaku. Dzięki temu, zawsze będziemy mieli ją przy sobie, zamiast kupować w sklepie kolejną foliową torebkę. Jeżeli już zdarzy nam się że musimy w sklepie kupić foliową torebkę, wybierajmy te biodegradowalne, używajmy ich jak najdłużej i gdy już się zniszczą, pamiętajmy o odpowiedniej segregacji śmieci. To samo postępowanie zastosujmy jeżeli wybierzemy torbę papierową. 

Bawełniana torba na zakupy nie musi być nudna

Wykonana z trwałego materiału i odszyta w ciekawy sposób bawełniana torba może być gustowna i ciekawa. Z wyjątkowym nadrukiem lub interesującą grafiką każda materiałowa torba ekologiczna stanie się modnym dodatkiem i fajnym gadżetem. Torba materiałowa z wydrukowanym ciekawym projektem może być przyjemnym prezentem lub gadżetem reklamowym, który na długi czas pozostanie w przestrzeni. 

Comments are closed.