Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Dachowe okna PCV

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dachowe okna PCV są bardzo dobrą propozycją do wszystkich domów. Chociażby ze względu na to, że plastik posiada dobre właściwości termoizolacyjne. Czym jednak powinny wyróżniać się dobre okna dachowe? Czas to sprawdzić.

Cechy charakterystyczne okien dachowych

Można powiedzieć, że dachowe okna PCV na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tych tradycyjnych modeli. Tylko że tak faktycznie nie jest. Jak więc rozpoznać te modele, które umieszcza się w dachu? Nie otwierają się one w sposób doskonale znany. Są to modele obrotowe, aby można było je łatwiej otwierać. Głównym zadaniem okien dachowych jest doświetlenie całego poddasza. Niekiedy umieszcza się jednego okno dachowe, a czasem więcej. Wszystko zależne jest od tego, jakiej dokładnie powierzchni jest dach. 

Jakie wymiary powinny mieć dachowe okna PCV?

Należy wiedzieć, że istnieje prosty sposób na to, aby określić, jakiej powierzchni powinny być okna dachowe. Według specjalistów znających się na branży budowlanej i na stolarce okiennej, powierzchnia okien dachowych powinna wynosić 10% powierzchni podłogi. Dzięki temu będzie można w sposób optymalny oświetlić całe pomieszczenie na strychu. Aczkolwiek, zawsze można pomyśleć o tym, aby umieścić większą ilość takich okien. To 10% to takie minimum. Z drugiej strony – nie ma co przesadzać z ich ilością, ponieważ w ten sposób może uciekać ciepło z domu. Poza tym, stolarka okienna do tanich nie należy, więc wykonanie dachu przeszklonego może pochłonąć ogromną ilość pieniędzy. Z takiego pomysłu się lepiej wycofać.

Comments are closed.

https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://dziennikelblaski.pl/1053513