Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Ergonomiczna kuchnia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pod pojęciem “ergonomiczna kuchnia” może kryć się tak naprawdę wiele. O czym należy pamiętać urządzając kuchnię? Co powinno mieć dla nas najważniejsze znaczenie? Jeżeli zadbamy o zachowanie pewnych zasad, to pomieszczenie kuchenne stanie się dla nas prawdziwą oazą radości i szczęścia.

Funkcjonalna kuchnia

Lodówka, zlew i kuchenka to trzy najważniejsze sprzęty bez których żadna kuchnia nie jest w stanie się obyć. Człowiek jest w stanie przez długi czas poradzić sobie bez odpowiednich blatów kuchennych, ale jeżeli chodzi o te sprzęty, to jest to absolutna konieczność. Nic więc dziwnego, że to na nich opiera się najważniejsza zasada, którą zawsze trzeba wziąć pod uwagę, jeżeli myśli się o urządzeniu kuchni. Zasada trójkąta roboczego pozwala na urządzenie funkcjonalnej kuchni. Nie w każdym pomieszczeniu udaje się zaplanować idealną zasadę trójkąta roboczego, ale zawsze trzeba zachować chociażby odpowiednie pozory, dzięki czemu uda nam się zaoszczędzić w przyszłości również dużo sił.

Blaty kuchenne

Ich wysokość oraz głębokość to bardzo ważne czynniki, które mają wpływ na jakość naszej pracy w kuchni. Jeżeli nie będą one odporne na czynniki zewnętrzne, jak chociażby nóż, to możemy być pewni tego, że będziemy je bardzo szybko wymieniać, narażając się tym samym na dodatkowe koszta, a to nam nie jest potrzebne. Określone są standardowe wysokości na których umieszcza się blaty kuchenne, ale pamiętajmy o tym, że nie każdy ma tyle samo cm wzrostu. Można za to zachować przewidywane 60 cm głębokości, aby móc zapewnić sobie dobry komfort pracy. 

Comments are closed.

nahp.com ptastate.org asantuariosc.com