Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Ergonomiczna kuchnia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pod pojęciem “ergonomiczna kuchnia” może kryć się tak naprawdę wiele. O czym należy pamiętać urządzając kuchnię? Co powinno mieć dla nas najważniejsze znaczenie? Jeżeli zadbamy o zachowanie pewnych zasad, to pomieszczenie kuchenne stanie się dla nas prawdziwą oazą radości i szczęścia.

Funkcjonalna kuchnia

Lodówka, zlew i kuchenka to trzy najważniejsze sprzęty bez których żadna kuchnia nie jest w stanie się obyć. Człowiek jest w stanie przez długi czas poradzić sobie bez odpowiednich blatów kuchennych, ale jeżeli chodzi o te sprzęty, to jest to absolutna konieczność. Nic więc dziwnego, że to na nich opiera się najważniejsza zasada, którą zawsze trzeba wziąć pod uwagę, jeżeli myśli się o urządzeniu kuchni. Zasada trójkąta roboczego pozwala na urządzenie funkcjonalnej kuchni. Nie w każdym pomieszczeniu udaje się zaplanować idealną zasadę trójkąta roboczego, ale zawsze trzeba zachować chociażby odpowiednie pozory, dzięki czemu uda nam się zaoszczędzić w przyszłości również dużo sił.

Blaty kuchenne

Ich wysokość oraz głębokość to bardzo ważne czynniki, które mają wpływ na jakość naszej pracy w kuchni. Jeżeli nie będą one odporne na czynniki zewnętrzne, jak chociażby nóż, to możemy być pewni tego, że będziemy je bardzo szybko wymieniać, narażając się tym samym na dodatkowe koszta, a to nam nie jest potrzebne. Określone są standardowe wysokości na których umieszcza się blaty kuchenne, ale pamiętajmy o tym, że nie każdy ma tyle samo cm wzrostu. Można za to zachować przewidywane 60 cm głębokości, aby móc zapewnić sobie dobry komfort pracy. 

Comments are closed.

leżanki do ogrodu metalowe nogi do stołu ogrodowego Jaki powinien być nowoczesny stół do ogrodu?