Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Kolorowe naklejki na ścianę

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciekawym sposobem na ozdobę i odmianę domowego wnętrza są naklejki ścienne. Nie wymagają gruntownego remontu, ani dużych nakładów finansowych. Wystarczy zdecydować się na ich określony motyw, wymiar i miejsce, gdzie mają zostać przyklejone. Spośród bogatej oferty wzorów naklejek ściennych, znajdą się takie, które zachwycą każdego swym motywem i kolorem.

Dekoracja ścian w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym naklejki ścienne sprawdzą się znakomicie. W zależności od wieku dziecka i jego upodobań, dekoracja ścian powinna być barwna, efektowna i tak rozplanowana, by tworzyła oryginalną kompozycję razem z meblami. Dla maluchów najpopularniejszym wzorem na naklejkach są postaci z kreskówek, zwierzęta lub motywy roślinne. Oprócz tego rodzice często wybierają duże naklejki z imieniem swojego dziecka na tle określonego wzoru. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest zestaw, na przykład gwiazdek, balonów lub chmurek w różnych kolorach. Przykleja się je na jednej ścianie lub w kilku różnych miejscach. Naklejki nie mają za sobą żadnego tła, są odpowiednio wycinane, przez co można je naklejać na ściany o różnych kolorach. Dzięki temu można wykorzystać każdą wolną przestrzeń pokoju, tworząc przy tym własne, niepowtarzalne kompozycje.

Welur czy winyl

Do tworzenia naklejek ściennych używa się dwóch rodzajów folii: welurowej i winylowej.

Naklejki winylowe są cienkie, gładkie w dotyku, mogą być połyskliwe lub matowe. Po przyklejeniu ich na ścianę wyglądają z dalszej odległości jak malowidło ścienne. Szczególnie w dużych, eleganckich pomieszczeniach prezentują się świetnie. Również przyklejenie takich naklejek ściennych na płytki w łazience może być efektowne.Naklejki welurowe są nieco grubsze, ale za to przyjemne w dotyku. Polecane są głównie do dekorowania dziecięcego pokoju. Bogata kolorystyka i ciekawa faktura naklejki dekoracyjnej sprawią dziecku sporo radości.

Oryginalne ścienne ozdoby kuchni i sypialni

By kuchnia nabrała bardziej przytulnego charakteru, można przyozdobić ją naklejkami ściennymi z motywem ziaren kawy, kuchennych akcesoriów, owoców, warzyw lub napisów. W nowoczesnych kuchennych wnętrzach idealnie wyglądają naklejki czarno-białe.

W zaciszu sypialni sprawdzą się naklejki ścienne z motywem roślinnym, głównie kwiatów, dmuchawców lub drzew. Sprawiają wrażenie ulotnych i delikatnych. Dzięki nim wnętrze nabierze przyjemnego, relaksacyjnego charakteru. Naklejki dekoracyjne do kuchni i sypialni dostępne są w formie 3D, w wyjątkowych, intensywnych kolorach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k134,pluszowe-naklejki-scienne.html.

Comments are closed.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://dziennikelblaski.pl/1053513