Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Letnie smaki w naszej kuchni

Pinterest LinkedIn Tumblr

W trakcie lata warto korzystać z dobrodziejstw, jakie daje nam natura. Olbrzymia ilość owoców i warzyw sprawia, że możliwe jest tworzenie ulubionych, letnich dań i prostych przekąsek bez większego trudu. Jakie dania podać bliskim w czasie lata?

Letnie dania w naszej kuchni

Lato to idealna pora na eksperymentowanie z nowymi smakami w domowej kuchni. Inspiracji dostarczą liczne książki kucharskie, blogi, ale też kuchnie konkretnych krajów europejskich. Ciekawym przykładem na niebanalne danie jest gazpacho – jest to hiszpańska potrawa, podawana na chłodno, składająca się z pomidorów, papryki, ogórków, czosnku. Gazpacho doskonale sprawdzi się jako letni chłodnik. Inną propozycją są dania pochodzące z półwyspy Bałkańskiego – jako lekkie danie obiadowe wykorzystajmy sałatkę grecką z dodatkiem fety, chude mięso, frytki z batatów.

W przygotowaniu wyjątkowych dań pomogą odpowiednie garnki. Chcąc gotować prościej, warto wykorzystać w domowej kuchni stalowe garnki. Stal nierdzewna jest chętnie wykorzystywana w kuchniach – jest trwała, odporna na ścieranie, korozję. Garnki stalowe posiadają wielowarstwowe dno, które przyczynia się do szybszego rozprowadzania ciepła wewnątrz garnka. Garnki aluminiowe uzupełnia się o wygodne uchwyty i rączki, które są antypoślizgowe i profilowane. Dzięki temu podnoszenie gorących garnków nie jest problemem.

Letnie przetwory – jakie owoce wykorzystać?

Lato to najlepszy czas na to, aby tworzyć przetwory na zimę. Podstawą są oczywiście dżemy, a najlepszy dżem stworzyć można z truskawek. Nie trzeba wiele, aby zamknąć wspaniały smak tych owoców na długie miesiące w słoiku – proces tworzenia dżemu nie jest trudny, poradzi sobie z nim każdy! Inną propozycją na przetwory są powidła śliwkowe, za które powinniśmy brać się wraz z końcem sierpnia. Dobrym pomysłem jest przetwarzanie pigwy, ale też jabłek (można z nich tworzyć musy, ale też suszyć ich plasterki).

 

 

Comments are closed.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://dziennikelblaski.pl/1053513 Industrialna konsola z półką do przedpokoju