Ad
Ad
Ad
Technologia

O czym trzeba pamiętać, wybierając hulajnogę elektryczną?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Hulajnogi elektryczne to urządzenia, które z roku na rok, zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ dzięki nim można znacznie ułatwić sobie życie. Tylko że decyzji o zakupie nie warto podejmować pod wpływem chwili. O czym należy pamiętać?

Rodzaj dystrybucji

Tak, łatwo powiedzieć, że interesuje kogoś hulajnoga elektryczna do 1500 zł. I właściwie to można powiedzieć, że nikt nie powinien mieć problemu z zakupem takiego urządzenia. Przy tym nie można zapomnieć o tym, że bardzo ważnym czynnikiem jest również rodzaj dystrybucji. Jeżeli tylko jest taka możliwość, to należy wybrać polską dystrybucję. Najdalej, to europejską. Dlaczego? Bo w razie, gdyby coś z hulajnogą działo się niedobrego, lepiej będzie można załatwić gwarancję. Tak, w Chinach bez problemu można dostać tańsze hulajnogi o lepszych parametrach. Jednak w przypadku jakichkolwiek kłopotów, sposób załatwiania naprawy, może przewyższyć kwotę zakupu. Lepiej więc ograniczyć się do Polski/Europy.

Zasięg hulajnogi

Hulajnogę kupuje się po to, aby przemieszczać się z punktu A do punktu B. Czy na pewno, na jednym ładowaniu baterii, uda się pokonać tą trasę? Zasięg działania hulajnogi jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o stałe pokonywanie trasy. Szacuje się, że na jednym ładowaniu można pokonać od kilkunastu do maks. 25 km. Czy to na pewno starczy? Jeżeli ktoś ma zamiar dłużej podróżować swoją hulajnogą, co jest zdecydowanie rzadkim zjawiskiem, może pomyśleć o zakupie hulajnogi, której baterie będzie można bez problemu wymienić na zapasową, jaką będzie się miało w torbie. 

Amortyzacja z dobrymi kołami

Jaki jest stan polskich dróg? Wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Chyba nikt nie chce przejmować się tym, że będzie odczuwał podczas jazdy, wszelkiego rodzaju nierówności. Dlatego też potrzebna jest hulajnoga elektryczna z dobrą amortyzacją i odpowiednimi kołami. 

W przypadku tych drugich – koła muszą być pompowane, dzięki czemu będą one w stanie wspaniale zniwelować wszelkiego rodzaju nierówności. Ważne jest również to, aby obydwa koła były równe.

Amortyzacja, najlepiej jeżeli występuje z przodu i z tyłu. Nie jest to standardem, dlatego też warto sprawdzić, gdzie ona znajduje się w wybranym modelu. Najczęściej amortyzacja umieszczana jest tylko po jednej stronie. Może więc warto od razu pomyśleć o tym, aby w przyszłości móc zwiększyć swój komfort jazdy na hulajnodze elektrycznej, inwestując w model z lepszą amortyzacją. 

 

Comments are closed.

https://dziennikelblaski.pl/1053513 https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety