Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna panoramiczne – co musimy o nich wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna panoramiczne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych w przypadku budowy domów jednorodzinnych. Moda na tego typu okna przybyła do nas ze Skandynawii i Niderlandów. Okna tego typu niewątpliwie przyciągają uwagę – jednak estetyka to nie jest ich jedyna zaleta. Co warto wiedzieć o oknach panoramicznych? Jak najlepiej je wykorzystać?

Okna panoramiczne – estetyka na pierwszym miejscu

Nie m a wątpliwości, że okna panoramiczne wpływają na odbiór zarówno wnętrza domu, jak i jego fasady. Okna takie pozwalają na przenikanie przestrzeni i stref – oznacza to, że użytkownicy salonu będą mieli szeroki wgląd na taras czy w ogród, widok na zieleń, niebo. Takie okna znacząco poprawiają wygląd wnętrz, sprawiają, że staja się one jaśniejsze, bardziej widne. Okna panoramiczne doskonale prezentują się w nowoczesnym budownictwie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je także w domach skandynawskich czy loftowych.

Okna panoramiczne, które wspierają komfort

Duże przeszklenia niosą posiadają sporo zalet – przede wszystkim pozwalają w naturalny sposób oświetlić przestrzeń. To szczególnie ważne w okresie jesieni i zimy, kiedy zmrok zapada wcześniej. Dzięki okno panoramicznym długo nie będziemy musieli doświetlać salonu. Drugim atutem jest możliwość… naturalnego ogrzania pomieszczenia! Okna panoramiczne umieszczone po południowej stronie domu przyczynią się do ocieplenia temperatury w salonach południowych, co znacząco wpłynie na obniżenie rachunków.

Wiele osób obawia się, czy okna panoramiczne dobrze izolują przed chłodem? Specjaliści uspokajają: struktura budowy okien panoramicznych sprawia, że okna te posiadają doskonały poziom termoizolacji. Gwarantuje to wzmocniona rama, brak mostków cieplnych i potrójne przeszklenia.

Comments are closed.

zobacz redotavares.com mama.org