Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Opłata OC po terminie – jakich konsekwencji możemy się spodziewać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakup polisy OC jest obowiązkowy dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego – przypominają agenci ubezpieczeniowy. OC pozwala na ochronę zarówno interesów innych użytkowników drogi, jak i naszego portfela. Co zrobić, gdy zapomnimy o opłaceniu OC? Czy opłata OC po terminie jest możliwa? Okazuje się, że tak, jednak musimy być czujni!

Czy możliwa jest opłata OC po terminie?

Standardowe polisy ubezpieczeniowe OC zawierane są na okres 12 miesięcy. Najpóźniej dzień przed rozpoczęciem obowiązywania polisy konieczne jest uiszczenie całości opłaty lub jej raty (jeśli polisa ma być opłacona w kilku transzach). Zdecydowana większość kupujących decyduje się jednak na jednorazową, pełną płatność – wiele firm ubezpieczeniowych oferuje wtedy dodatkowe rabaty. Okazuje się, że sami ubezpieczyciele dają różne możliwości na opłatę polisy: w zależności od firmy mogą one wymagać uiszczenia opłaty na dzień przed rozpoczęciem polisy, w dniu rozpoczęcia obowiązywania polisy lub też w terminie do 7 dni po jej rozpoczęciu. Co stanie się, kiedy zapomnimy uiścić opłaty za polisę? Jak wygląda opłata OC po terminie?

Jak wygląda opłata OC po terminie?

Może zdarzyć się, że nie uda nam się uiścić opłaty w określonym czasie – czy mamy się czego obawiać? Im szybciej zorientujemy się, że polisa nie jest opłacona – tym lepiej. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz ubezpieczyciel daje nam 7 dni na opłatę polisy, wystarczy się z nim skontaktować i przedstawić sprawę. Zazwyczaj szybko zgłoszony problem zostaje rozwiązany od ręki – wystarczy jak najszybciej uiścić opłatę. Gorzej, kiedy to ubezpieczyciel sam upomina się o opłatę. W takich sytuacjach musimy nie tylko zapłacić za polisę, ale też uregulować odsetki. Jeśli do tego nie dojdzie, w skrajnych przypadkach w grę wchodzi nawet windykacja.

 

 

 

Comments are closed.

live url Industrialna konsola z półką do przedpokoju live url