Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Pomysły na proste i pożywne obiady!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy posiłek powinien być nie tylko smaczny, ale również dostarczać do organizmu niezbędnych składników odżywczych. Podczas planowania posiłków warto wykorzystywać sezonowe warzywa i owoce, ale też produkty pochodzące z dalszych zakątków globu. Dzięki różnorodności w kuchni uda się nie tylko podawać niebanalne dania, ale też zachować zdrowie!

Włoskie makarony w naszych domach

Makaron to zawsze dobra opcja na obiad – prosty w przygotowaniu, będzie bazą dla niebanalnych dań. Ciekawą propozycją na nietuzinkowy obiad jest spaghetti z pesto pomidorowym z dodatkiem migdałów i anchovis. Danie to łączy klasyczny smak spaghetti z sosem pomidorowym ze słonym smakiem anchovis, dzięki czemu nabiera oryginalnej formy. Sos pomidorowy może być bazą do przygotowania innych dań z makaronem – wystarczy dodatek mozzarelli czy też twardych serów. Dobrym pomysłem może być również proste dania z makaronem, oparte na pomidorach, szpinaku oraz mięsie kurczaka. W daniu tym sos wykonywany jest ze słodkiej śmietanki. Elementem, który nadaje daniu nieco ostrzejszego smaku, jest ser parmigiano reggiano. Makarony warto również przygotowywać z sezonowymi produktami, np. jesienna dynią czy grzybami.

A może ryż?

Ryż, tak samo jak makaron, jest popularnym dodatkiem do obiadowych dań. Coraz częściej wybieramy ryż dziki, który posiada znacznie lepsze parametry odżywcze od klasycznego, białego ryżu. Dania z ryżem mogą być inspirowane kuchnią azjatycką – dzięki dodatkom takim jak sos sojowy czy też trawa cytrynowa możliwe jest podanie niebanalnych posiłków w krótkim czasie. Aby ryż był sypki, warto dokładnie wczytać się w sposób jego przygotowania, najczęściej podany na pudełku czy opakowaniu. Różne odmiany ryżu mogą wymagać innego czasu gotowania – jak np. w przypadku wspomnianego wcześniej ryżu dzikiego. Ryż warto włączać do tygodniowej diety – posiada on wiele cennych składników odżywczych, które pozwolą na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

 

Comments are closed.

upe-printco.pl nivorous-plants.pl louds.pl