Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Sypialnia – prywatna przestrzeń w domu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sypialnia jest takim miejscem, gdzie rzadko mają wstęp osoby postronne. Nie ma się czemu dziwić. W końcu jest to prywatne pomieszczenie, które ma sprzyjać wieczornemu wypoczynkowi, a nie wizytom przyjaciółek, czy też innych, bliskich osób.

Sypialnia – łóżko na pierwszym miejscu

Można zrezygnować z obecności innych mebli, ale łóżko w tym pomieszczeniu to podstawa. To od jego wyboru powinno rozpocząć się urządzanie całego wnętrza. Co jest ważne podczas zakupu łóżka? Chociażby jego powierzchnia spania, która powinna uwzględniać wszystkich mieszkańców sypialni. Każda z tych osób powinna mieć odpowiednią ilość miejsca do tego, aby się wyspać. Ile ona powinna wynosić? Jeżeli chodzi o szerokość to jest to min. 90 cm. Kwestia długości jest sprawą indywidualną, ponieważ pod uwagę należy wziąć wzrost danej osoby (najwyższego mieszkańca sypialni) i dodać do tego ok. 20 cm. Tak, aby każda osoba mogła wyciągnąć się bez problemu na całej długości.

Jakie meble dodatkowo?

Czy sypialnia powinna stać się miejscem, gdzie zostaną ustawione dodatkowe meble? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, na co dalej pozwala nam dane pomieszczenie i jego powierzchnia. Jeżeli jest ona naprawdę mała, nie ma co na siłę upychać kolejnych elementów wyposażenia. W szczególności wielkiej szafy na garderobę, którą równie dobrze można wynieść do przedpokoju, czy salonu. Chyba, że cała sypialnia ma taką powierzchnię, gdzie ze spokojem można postawić inne meble, jak np. toaletkę, nie utrudniając przy tym sobie przemieszczania się po całym wnętrzu. 

Comments are closed.