Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Zniżki OC w małżeństwie, czyli jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na wysokość składki za ubezpieczenie OC wpływa wiele czynników. Dla ubezpieczyciela duże znaczenie mają zarówno parametry techniczne pojazdu, jak i dane kierowcy:  wiek i doświadczenie za kierownicą,  miejsce zamieszkania, a nawet stan cywilny. Okazuje się, że na specjalne ulgi mogą liczyć nie tylko doświadczeni kierowcy mający na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę, ale również małżonkowie. Jak działają zniżki OC w małżeństwie? Czy każda osoba będąca w formalnym związku może z nich skorzystać? Sprawdź!

Single płacą więcej! Zniżki OC w małżeństwie

Komu dokładnie przysługują zniżki OC w małżeństwie? Specjalna ulga naliczana jest w dwóch przypadkach: jeśli małżonkowie posiadają wspólnotę majątkową lub oboje wpisani są w dowodzie rejestracyjnym w rubryce „właściciel”. Z drugiej opcji mogą skorzystać osoby zachowujące rozdzielność majątkową. Co ważne, korzystać ze zniżek partnera mogą nawet kierowcy bez historii ubezpieczeniowej. Niektóre towarzystwa umożliwiają przeniesienie zniżek z OC na AC, co może być  źródłem niemałych oszczędności. Co ważne, uzyskanie dodatkowej ulgi na autocasco jest możliwe tylko w przypadku zakupu obu polis u tego samego ubezpieczyciela. Pamiętaj o tym, że zasada nie działa w dwie strony i zniżek w AC nie możesz przenieść na OC.

Jak obliczane są zniżki?

Wysokość zniżki obliczana jest indywidualnie przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe w oparciu o system bonus-malus. W większości przypadków za cały rok bezszkodowej jazdy dany kierowca otrzymuje ulgę na OC na poziomie 10%. Zazwyczaj spowodowanie kolizji oznacza utratę rabatów. Możesz zapobiec takiej sytuacji, korzystając z opcji ochrony zniżek.

 

 

Comments are closed.