Ad
Ad
Ad
Turystyka

Dlaczego Kapadocja przyciąga turystów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Co widzisz przed oczyma, gdy słyszysz o magicznej Kapadocji? Z pewnością kojarzysz słynny obrazek unoszących się nad ziemią balonów na tle błękitnego nieba. Choć sam ten widok zachwyca, to Kapadocja pełna jest cudownych miejsc. Sprawdź, co przyciąga turystów właśnie do tego regionu Turcji.

Położenie i klimat

Kapadocja Turcja słynie z bardzo różnorodnie ukształtowanego terenu. Możemy tutaj spotkać płaskowyż, wzgórza wulkaniczne, doliny, czy wąwozy skalne. Centralna Anatolia z pewnością spodoba się wszystkim osobom, które lubią spacery i wędrówki górskie, a także pasjonatom fotografii. Cudowne krajobrazy w połączeniu z bajeczną pogodą i mnóstwem atrakcji przyciągają corocznie wielu turystów.

Region ten słynie z kontynentalnego klimatu, gdzie panują upalne lata i srogie zimy. Tak więc Kapadocja to idealne miejsce na każdy okres roku. Zimą możemy podziwiać ośnieżone górskie szczyty, a latem opalać się w anatolijskim słońcu. W lecie temperatury mogą być bardzo ciężkie do zniesienia, ponieważ sięgają czasem, nawet 40 stopni.

Atrakcje Kapadocji

Słynny lot balonem

Będąc w Kapadocji nie sposób odmówić sobie lotu balonem. Ta jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji nie tylko dostarczy nam dużo wrażeń, ale również pozwoli poznać z góry ukształtowanie terenu, jak i przyrodę. Lot balonem można połączyć z noclegiem w jednym z górskich hoteli lub podróżą o kilka, lub kilkadziesiąt kilometrów dalej i zwiedzaniem tamtejszych terenów.

Wspinaczka górska

Górskie położenie Kapadocji przyciąga corocznie wielu miłośników wspinaczki górskiej. Miasta takie jak Kayseri, Cezarea Kapocka, czy Tiana to istny raj dla miłośników górskich sportów.

Historia i zabytki

Historyczne miasta, podziemne skalne tunele wraz z pozostałościami takimi jak stajnie, winiarnie czy magazyny. Bizantyjski ośrodek jest bogaty w liczne zabytki antycznej architektury i sztuki. Perełką Kapadockiej architektury jest miasteczko Goreme, czyli skansen, w którym znajduje się ponad 350 kościołów, wykutych w skałach.

Jazda konna

Bardzo popularną atrakcją w trakcie pobytu w Kapadocji jest jazda konna. Jednak odbywa się ona w bardzo ekstremalnych warunkach, dlatego amatorzy jazdy konnej mogą nie koniecznie sobie poradzić.

Miejsce przyjazne dla turystów

Kapadocja jako turystyczne miasto jest bardzo wysoko oceniane za swoje podejście do zwiedzających. Otwartość na turystów, dobre połączenia komunikacyjne, atrakcyjne ceny. Tureckie firmy są bardzo dobrze zorganizowane na przykład decydując się na lot balonem możemy liczyć na możliwość skorzystania z transportu z miejsca docelowego do punktu startowego. Odwiedź Kapadocję i przekonaj się sam jak wiele atrakcji ma do zaoferowania.

Comments are closed.

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/