Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Meble na zewnątrz – inspiracje i propozycje

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesny ogród czy taras jest miejsce, które może być wykorzystywane na wiele sposobów. To przestrzeń wypoczynkowa, miejsce odpowiednie do spotkań w gronie znajomych, strefa zabaw dziecka. Kluczem do wygody są odpowiednie meble ogrodowe. Jakie meble na zewnątrz wybrać? Na co zwracać uwagę w czasie zakupów?

Meble na zewnątrz – jakie powinny być?

Decydując się na zakup mebli ogrodowych, przede wszystkim musimy mieć świadomość, jakie cechy powinny posiadać takie meble. Zdecydowana większość kupujących zwraca uwagę wyłącznie na estetykę i wygląd mebli – to oczywiście ważne zagadnienia, jednak koniecznie zwróćmy uwagę także na materiały i tworzywa. Meble na zewnątrz powinny być wykonane z materiałów po podwyższonej odporności na uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne, korozję. Meble ogrodowe powinny być również lekkie, by możliwe było ich bezproblemowe podnoszenie czy przenoszenie.

Meble na zewnątrz z technorattanu

Nowoczesne meble technorattanowe są obecnie najchętniej kupowanymi. Meble takie odznaczają się świetnymi parametrami technicznymi, ale też elegancją. Doskonale wpisują się one w obowiązujące trendy – sprawdzą się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, loftowych, minimalistycznych. Atutem mebli technorattanowych są rozbudowane kolekcje – znaleźć w nich można leżanki ogrodowe, sofy, krzesła i fotele, oryginalne stoły i stoliki.

Jak dbać o meble na zewnątrz?

W okresie jesieni i zimy meble na zewnątrz narażone są na działanie wilgoci, osiadanie kurzu. By zachować ich doskonały wygląd, warto regularnie stosować pokrowce ogrodowe. Funkcjonalne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, posiadają niewielkie ściągacze. Pokrowce zminimalizują ryzyko kondensacji wilgoci i osiadanie kurzu. Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torbach.

 

Comments are closed.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/