Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Modne meble kuchenne – co wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas aranżowania nowego mieszkania, dużo uwagi warto poświęcić na kuchnię. Miejsce to jest bez wątpienia punktem centralnym w każdym domu, i to właśnie tu lubią spotykać się domownicy. Jakie meble kuchenne wybrać, by kuchnia była przytulna i funkcjonalna? Na co zwracać szczególną uwagę?

Trwałe meble kuchenne

Podstawą w wyborze mebli kuchennych jest ich jakość i trwałość. Meble takie powinny być zabezpieczone zarówno przed działaniem wilgoci, pary wodnej, jak i przed wnikaniem brudu czy tłuszczu. Nowoczesne meble kuchenne spełniają te wymagania – są one tworzone z płyt meblowych laminowanych i lakierowanych, zdobione są dekorami imitującymi naturalne drewno. Płyty meblowe dostępne są w różnej grubości, są odporne na ścieranie, odkształcanie. Meble kuchenne wykonywane są z najwyższą dbałością o detale i szczegóły, projektanci proponują szeroki wybór elementów w kolekcjach: szafki wiszące i stojące, regały, słupki, elementy pod zabudowę, kosze cargo.

Jakie meble kuchenne cieszą się największym zainteresowaniem?

Szeroki wybór kolekcji meblowych sprawia, że możliwe jest wybranie mebla idealnie wpisującego się w konkretne potrzeby i estetykę. Największym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj meble nowoczesne, których gładkie fronty tworzą zwarte, ponadczasowe bryły. Meble nowoczesne posiadają gładkie, lśniące fronty, które świetnie odbijają światło i sprawiają, że mniejsze pomieszczenia wydają się optycznie większe.

Wiele osób decyduje się także na meble w stylistyce retro. Są to nowoczesne meble z elementami nawiązującymi do klasycznego wzornictwa. Meble takie zdobione są przede wszystkim frezami, ale też przeszkleniami ze szprosami. Meble w stylistyce retro doskonale prezentują się w mniejszych i większych pomieszczeniach.

Comments are closed.