Ad
Ad
Ad
Biznes

Dofinansowanie do kursu języka angielskiego dla firm

Pinterest LinkedIn Tumblr

Różnego rodzaju przedsiębiorcy chcą podnosić kwalifikacje zawodowe swoich pracowników, ale często barierą są wysokie ceny kursów doszkalających. Istnieje kilka sposób na pozyskanie potrzebnych środków na przeprowadzenie szkolenia.

Angielski dla firm z dofinansowaniem – procedury

Aby firma mogła pozyskać środki na kurs angielskiego, przedsiębiorca musi złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego lub administracji publicznej prowincji, na której terenie firma ma swoją siedzibę. Wniosek ten pobrać można na stronie wojewody lub Urzędu Marszałkowskiego. Do wniosku dołączyć należy projekt szkolenia, jego kosztorys oraz korzyści płynące z jego realizacji. Projekt ten powinien być zrobiony w formie biznesplanu i zawierać konkretne informacje na temat wielkości przedsięwzięcia.

Sposoby na zrealizowanie angielskiego dla firm z dofinansowaniem

Przedsiębiorstwa najczęściej korzystają z dotacji z Unii Europejskiej. Fundusze te przeznaczone są dla małych, średnich oraz dużych firm. Należy pamiętać, że każdy z wniosków rozpatrzony jest indywidualnie, a ostateczna decyzja podejmowana jest na podstawie kilku czynników. Istnieje możliwość staranie się o dofinansowanie z samorządu. Z tej pomocy skorzystać mogą firmy małe i duże. Ważną uwagą jest, że samorządy najczęściej przyznają dofinansowanie przedsiębiorstwom, których projekty mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój i potrzeby lokalne. Dofinansowanie z samorządu nie zawsze pokrywa cały koszt szkolenia. Projekt angielskiego dla firm z dofinansowaniem może być zrealizowany dzięki środkom pozyskanym od państwa. Pomoc ta skierowana jest do małych i średnich firm, a wysokość pozyskanych środków uzależniona jest od wielkości i rodzaju projektu. Często bywa tak, że państwo dofinansowuje tylko te projekty, które mają realne szanse na powodzenie i osiągnięcie zamierzonych celów.

Typy kursów językowych dla przedsiębiorstw

Każda firma ma inne potrzeby związane z kursami językowymi, dlatego istnieje kilka rodzajów kursów. Najpopularniejszymi są:
* Business English – skierowny jest dla przedsiębiorstw chcących rozwijać się na rynku międzynarodowym,
* Technical English – kurs dla firm inżynierskich, budowlanych oraz produkcyjnych,
* General English – skierowany dla pracowników, którzy chcą doszkolić ogólne umiejętności operowanie językiem angielskim.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Angielski dla firm online.

Comments are closed.