Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Altanki metalowe – pergole w nowej odsłonie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ogród to dzisiaj nie tylko ozdoba naszych domów – to również przestrzeń, gdzie możemy odpoczywać, obcować z naturą, relaksować się w gronie bliskich nam osób. Zaprojektowanie miejsca do relaksu w ogrodzie nie jest niczym trudnym – najważniejsze są meble oraz altanki metalowe. Co powinniśmy wiedzieć o tych ostatnich?

Altanki metalowe – sposób na wygodę w ogrodzie!

Altanki metalowe to nowoczesne konstrukcje, które doskonale prezentują się zarówno w małych, jak i w dużych ogrodach czy na tarasach. Altanki metalowe to nic innego jak pergole wykonane z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Nowoczesne altanki zaskoczą nas nie tylko precyzją wykonania, ale przede wszystkim doskonałymi parametrami technicznymi – altanki wznoszone są na elementach modułowych, która tworzą zwartą strukturę, zabezpieczoną przed silnymi podmuchami wiatru. Na szczycie pergoli znajduje się dach – w zależności od modelu może być on wykonany z listew aluminiowych lub też z tkaniny technicznej. Listwy są ruchome – mogą być one obracane wokół ich osi automatycznie lub manualnie. Dzięki temu użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dachy pergoli skutecznie mogą chronić nas przed silnym słońcem – dach w pozycji zamkniętej tworzy szczelny baldachim, który tworzy cień w miejscu wypoczynkowym. Dach pergoli skutecznie ochroni nas również przed… niespodziewanym deszczem!

Nowoczesne miejsce wypoczynkowe i altanki metalowe

Aby miejsce wypoczynkowe zachęcało do spędzania w nim czasu musimy postawić na meble ogrodowe.Nowoczesne komplety meblowe tworzone są z różnorodnych materiałów: od rattanu, poprzez technorattan, aż po konstrukcje modułowe, w których elementy możemy wykorzystywać oddzielnie lub razem. Warto pamiętać, że meble możemy uzupełnić dodatkowymi poduszkami, siedziskami czy pledami, które sprawdzą się szczególnie podczas chłodniejszych wieczorów. 

Comments are closed.