Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Bezpieczeństwo podczas prac remontowych na drogach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom remontowym podczas prac wykonywanych na jezdniach jest priorytetem. Wszelkie remonty oraz przebudowy węzłów komunikacyjnych muszą być odpowiednio oznaczone, by zagwarantować komfort zarówno drogowcom, jak i kierowcom poruszającym się po konkretnej drodze. Jak planowane są remonty dróg? Jakie oznaczenia remontów są wykorzystywane?

Dlaczego zaplanowanie robót drogowych jest tak ważne?

Podstawą podczas wykonywania robót drogowych jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno samym pracownikom budowy, jak i kierującym pojazdami. W tym celu konieczne jest przede wszystkim określenie, czy w czasie remontu droga będzie częściowo przejezdna, czy też zostanie ona zamknięta, a kierujący zostaną poinformowani o objazdach. Jeśli droga będzie częściowo przejezdna, możliwe jest stworzenie sygnalizacji tymczasowej (tzw. wahadło) – rozwiązanie to stosowane jest na drogach jednojezdniowych. Na drogach dwujezdniowych, gdzie zazwyczaj istnieją dwa pasy ruchu w tym samym kierunku, tworzone są zwężenia. Możliwe jest również wykorzystanie znaków poziomych i wymalowanie na jezdni tymczasowego przebiegu jezdni – w tym celu stosowana jest żółta, widoczna farba oraz klasyczne pachołki.

Jak przed zmianami w ruchu informowani są kierujący?

Użytkownicy dróg powinni być informowani o remontach i budowach na kilka kilometrów przed dotarciem do nich. W tym celu przede wszystkim stosowane są tablice informujące o pracach budowalnych czy remontowych, informacje o nakazie zmniejszenia prędkości. W odległości 1000-500 metrów kierowcy zauważą znaki informujące o zmianie przebiegu drogi (np. zwężeniach).

Jak stawiane są znaki tymczasowe na drodze?

By możliwe było poinformowanie za pomocą znaków o zmianie w ruchu drogowym, konieczne są podstawy drogowe. Jedną z najchętniej wybieranych opcji jest podstawa drogowa Nicrobase, która nie tylko wykonana jest z materiałów PCV pochodzących z recyklingu, ale też która dostępna jest w dwóch opcjach: 20kg i 30kg.Atutem podstaw drogowych Nicrobase jest bez wątpienia fakt, że posiadają one uniwersalne otwory do montowania znaków. Oznacza to, że mogą być one wykorzystywane zarówno do klasycznych znaków drogowych pionowych, jak i tablic informacyjnych. Drugą istotną informacją jest to, że podstawy Nicrobase mają budowę modułową – mogą być one łączone ze sobą.

Comments are closed.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/