Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Craftpoint – sklep z asortymentem kaletniczym

Pinterest LinkedIn Tumblr

Craftpoint jest sklepem internetowym, który powstał z myślą o kaletnikach. Obecnie oferta sklepu jest bardzo bogata w asortyment kaletniczy, z którego mogą korzystać zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Jeżeli chce się zacząć przygodę z kaletnictwem to z pomocą Craftpoint z pewnością uda się zgromadzić wszystkie niezbędne pozycje, które będą uczestniczyć w stworzeniu danego dzieła. Osoby o zaawansowanym stopniu kaletniczych umiejętności również odnajdą tutaj ciekawe pozycje i dodatki takie jak egzotyczne skóry czy najlepsze farby firmy Fiebing’s.

Narzędzia do skóry od Craftpoint

 

Narzędzia do skóry są bardzo ważnym punktem na liście zakupowej każdego kaletnika. To dzięki narzędziom dzieła mogą być stworzone z najwyższym stopniem precyzji. Dokładność w tej dziedzinie rzemiosła jest jednym z najważniejszych punktów – dlatego narzędzia są tak istotne. Do najpopularniejszych akcesoriów tej kategorii, w które powinno się zaopatrzyć zalicza się:

-Edge bevelery; uczestniczą one w fazowaniu krawędzi skóry. Niestety zdarza się, że skóra na krawędziach nie jest najładniejsza. Postrzępienia, wystające nitki czy nierówne brzegi to normalna sprawa. Edge beveler to narzędzie, które zajmuje się tego typu problemami. Wystarczy jedynie przeprowadzić jego ostrze przez krawędź skóry aby finalny wygląd pracy odmienił się o 180 stopni.

-Wood slickery; to drewniane niepozorne narzędzie, które służy w polerowaniu krawędzi skóry. Po użyciu Edge bevelera warto wypolerować daną krawędź właśnie z użyciem wood slickera. Zapewni to dłuższą trwałość danego dzieła, które jednocześnie będzie cieszyć oko klientów. Po zakończeniu polerowania można nałożyć cienką warstwę wosku aby utrwalić cały efekt.

-Groovery; to narzędzia, które wspierają bardzo ważny etap pracowania w skórze – a więc szycie. Służą one w wycinaniu rowków pod szew dzięki czemu można z większą łatwością prowadzić igły i nici. Zadaniem groovera jest nie tylko ułatwienie szycia, ale również zabezpieczenie szwów przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać podczas przebijania się przez grubą warstwę skóry.

Diabeł tkwi w szczegółach!

 

Diabeł tkwi w szczegółach – to powiedzenie, które każdy kaletnik ma blisko swojego pracowniczego serca. Duża dokładność, którą zapewnia korzystanie z narzędzi gwarantuje, że finalny efekt stworzonej pracy jest po prostu olśniewający. Jeżeli zaniedbałoby się dokładność na każdym etapie produkcji dzieła można być pewnym, że może okazać się ono nie tylko mało estetyczne, ale także mało wytrzymałe.

Po więcej zajrzyj na https://craft-point.com/

Comments are closed.

https://dziennikelblaski.pl/1053513 Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/