Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zagospodarować taras, aby miejsce to zachwycało?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wypoczynek blisko domu to gwarancja szczęścia i spokoju – nie musimy wyjeżdżać poza miasto, aby zaznać natury, odpocząć blisko zieleni. Dysponując nawet niewielkim tarasem możemy zaprojektować idealne miejsce wypoczynkowe lub przestrzeń odpowiednią do podawania posiłków, zabaw dzieci. Jak zagospodarować taras mały lub duży, aby spełniał on nasze oczekiwania?

Jak zagospodarować taras o niewielkim metrażu?

Małe tarasy, wbrew obiegowej opinii, dają wiele możliwości aranżacji. Jak zagospodarować taras, w którym niewielkie wymiary mogą być problemem? Z pewnością najlepszym rozwiązaniem okaże się komplet kawowy, złożony ze stolika kawowego oraz wygodnych foteli. Taki komplet może być wykonany z technorattanu, rattan lub też tworzyw syntetycznych. Zdecydowana większość kupujących decyduje się na komplety technorattanowe. Technorattan jest dzisiaj dostępny w wielu kolorach, przez co możliwe jest zaaranżowanie strefy wypoczynkowej zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Technorattan ceniony jest nie tylko za elegancki wygląd, ale również za doskonałe parametry techniczne – jest on wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, odkształcanie, działanie wilgoci. Lekki, aluminiowy stelaż pozwoli na wygodne podnoszenie i przenoszenie mebli.

Jak zagospodarować taras o dużej powierzchni?

Duża powierzchnia daje sporo możliwości – przekonują architekci. Podstawą może być tu klasyczny zestaw wypoczynkowy, składający się z sofy narożnej, fotela oraz niskiego stolika kawowego. Ciekawym rozwiązaniem są meble modułowe, w których kolekcja składa się z elementów, które możemy łączyć ze sobą, lub wykorzystywać oddzielnie. Uzupełnieniem mebli wypoczynkowych może być funkcjonalny parasol ogrodowy, który pozwoli na stworzenie strefy cienia w miejscu wypoczynkowym. 

Comments are closed.