Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm – materiał wykonania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy knifemaker posiada w swoim twórczym garażu wiele urządzeń, które zapewniają mu frajdę z wykonywanej pracy, ale i precyzję jej wykonania. Połączenie komfortu pracy wraz z olśniewającym, perfekcyjnym efektem jest bardzo cenione w branży. Dlatego wielu nożorobów poszukuje różnych, ciekawych urządzeń, które pomogłyby mu w zapewnieniu tych cennych parametrów. Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm jest właśnie takim akcesorium!

Co daje jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm?

Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm pozwala na najwyższy komfort i precyzję szlifowania noży średniej i dużej wielkości. 250mm długości, która ,,naszprycowana” jest 60 otworami sprawia, że każdy dostosuje je do swoich potrzeb.

Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm ma wiele zalet. Przede wszystkim wraz z nim nie trzeba już ,,bawić się” w szlifowanie ręczne, które zwłaszcza dla amatorów jest prawdziwą udręką. Ból ręki i nieprecyzyjność wykonania szlifów są nie do zniesienia. I jak jeszcze to pierwsze da się przeżyć, tak raz zepsuta linia szlifu sprawi, że nóż może po prostu nie nadawać się do dalszego przetwarzania. A to koszty materiałów i czasu spędzonego nad jego wykonanie…

Zobacz również: Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm – CraftPoint

Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm zapewnia dokładne ustawienie kąta szlifu w statycznej dla noża pozycji. Często na pierwszy rzut oka profesjonalista wie czy dany nóż szlifowany był ręcznie, czy z pomocą jig-a.

Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm – dodatkowe zalety

Jednak to nie wszystko! Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm w swoim ,,rękawie” ma jeszcze kilka asów! Jednym z nich jest przede wszystkim aluminiowa konstrukcja, która z łatwością oddaje ciepło chroniąc przed nagrzewaniem się i konicznością przerywania pracy. Ponadto powierzchnia jest specjalnie pokrywa grafitem szlifierskim przez co nóż prowadzi się zgrabnie, bez żadnych oporów. Te wszystkie parametry w połączeniu sprawiają, że jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm jest ,,must havem” każdego knifemakera.

Comments are closed.