Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Kask do jazdy konnej dla dziecka

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Jazda konna nie jest już elitarnym sportem zarezerwowanym wyłącznie dla nielicznych. W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost zainteresowania tą dyscypliną. Pokaźna grupa rodziców poszukująca dla swoich pociech wartościowego zajęcia decyduje się właśnie na naukę jazdy konnej. Zadaniem każdego rodzica jest zapewnienie swojemu dziecku bezpieczeństwa podczas poznawania tajników niełatwej dyscypliny. Ważnym etapem przygotowań do lekcji jest kupno kasku. Czym powinien charakteryzować się dobry kask do jazdy konnej dla dziecka? Sprawdź!

Solidny kask do jazdy konnej dla dziecka – najważniejsze cechy

Kask do jazdy konnej dla dzieci powinien być wyposażony w system regulacji umożliwiający dopasowanie go do obwodu głowy. Podczas wybierania pierwszego kasku warto skorzystać  z pomocy doświadczonego sprzedawcy. 

Nowoczesne modele proponowane przez uznanych w świecie sportu producentów są lekkie, a jednocześnie solidne. Ich wnętrza wyposażone są w gąbczaste, wymienne wkłady zwiększające amortyzację i wchłaniające pot. Ważną częścią kasku jest niewielki, elastyczny daszek chroniący nos przed złamaniem. Systemy regulacji zapewniają komfort termiczny w szczególnie ciepłe dni.

Kask z wypożyczalni? Niekoniecznie!

Szkółki jeździeckie często oferują swoim klientom możliwość wypożyczenia sprzętu. Warto mieć jednak świadomość, że kask dobrze spełnia swoją rolę tylko wtedy, kiedy jest starannie dopasowany do budowy anatomicznej użytkownika, a jego konstrukcja jest nienaruszona. Nawet niewielkie wgniecenie czy uszkodzenie niewidoczne na pierwszy rzut oka może sprawić, że kask straci swoje właściwości. Z tego powodu specjaliści odradzają korzystanie ze sprzętu, którego historii nie znamy. Ponadto, używanie własnego kasku jest bardziej higieniczne.

Comments are closed.