Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Sypialnia z szafą i innymi meblami

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę, że sypialnia jest miejscem, gdzie znaleźć można łóżko. Ale co jeszcze? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stoją przed zamówieniem odpowiednich mebli do swojej sypialni. Jedno jest pewne – nie można przesadzać z wielką ilością mebli.

Szafa do sypialni

Wiele osób uważa, że sypialnia jest również takim pomieszczeniem, gdzie powinna znaleźć się szafa na ubrania. Tak, to dobry pomysł – w szczególności, jeżeli jest w typie komandora. Jest ona na tyle pojemna, że pomieści ona bardzo dużą ilość ubrań. Warto pomyśleć o takiej z drzwiami przesuwnymi, dzięki czemu nie będą one zabierały powierzchni całego pomieszczenia. Lustro umieszczone na drzwiach pomoże optycznie powiększyć przestrzeń. Szafa powinna zostać umieszczona na krótszej ścianie. Sypialnia dzięki temu nie straci wtedy swoich proporcji. 

Harmonijna sypialnia w każdym domu

Jedno jest pewne – całe pomieszczenie musi być harmonijne. Najlepiej, jeżeli urządzone będzie w jasnych, kojących akcentach, które będą miały korzystny wpływ na psychikę człowieka. Aczkolwiek, ze spokojem można pozwolić sobie na ciemniejsze akcenty. Przykładem może być sypialnia urządzona w kolorze białym, beżowym ecru z dodatkami czerni. Naturalna zieleń zmieszana z bielą, czy też z modną, butelkową zielenią? Także dobra propozycja. Warto pamiętać o tym, aby sypialnia nie została urządzona w mocnych, kontrastowych kolorach, np. neonowych, ponieważ mogą one zakłócać nocny odpoczynek, który człowiekowi jest tak bardzo potrzebny. 

Comments are closed.