Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Żeglarstwo jest dla każdego!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wydawać by się mogło, że żeglarstwo jest takim sportem tylko dla osób z odpowiednią ilością pieniędzy. Wręcz przeciwnie – żeglarstwo to sport dla wszystkich. Niezależnie od tego, ile ma się pieniędzy, czy też lat. Nigdy nie jest za późno na to, żeby zdobyć nowe umiejętności. Swoją przygodę z tym sportem można rozpocząć już w wieku trzynastu lat.

Łatwa nauka żeglowania

Obozy żeglarskie dla młodzieży to pierwszy krok do tego, aby nabyć nowe umiejętności. To właśnie podczas takich wyjazdów można przekonać się, że nauka żeglowania wcale nie jest trudna. Tym bardziej, że na takie pierwsze obozy mogą zapisać się już nie tylko trzynastolatkowie. Wiele placówek organizuje również kolonie żeglarskie nawet dla takich dzieci, które mają dopiero osiem lat. Pot to, aby mogły one chociaż trochę posmakować tego sportu. W szczególności, jeżeli nauki pobiera się u doświadczonych instruktorów żeglowania. Obóz żeglarski dla dzieci jest o tyle fajną propozycją, że bez żadnego stresu można nabyć zupełnie nowe umiejętności, bez obaw o żaden egzamin. Wszystko bowiem jest zorganizowane w formie rekreacyjnej, z położeniem dużego nacisku na wodzie. O czym dzieci nie powinny zapomnieć na wyjazd? O tym, żeby mieć przy sobie odpowiednie ubranie – najlepiej nieprzemakające.

Żeglarstwo jako sport kształtujący charakter

Obóz żeglarski Mazury to nie tylko czas, który pozwoli na poznanie nowych umiejętności. To także moment, kiedy będzie można poznać tak odległy sport, z zupełnie innej strony. Żeglarstwo uczy opanowania siebie, odpowiedzialności, a także pracy zespołowej. Są to cechy, które będzie można wykorzystać nie tylko podczas pracy na jachcie, ale również w życiu dorosłym. Wielu rodziców przekona się, że dzięki takim wyjazdom, młodzież stanie się bardziej samodzielna. No tak, ponieważ na jachcie często trzeba wykazać się większą samodzielnością – w szczególności, w kryzysowych sytuacjach. 

Obozy żeglarskie dla młodzieży w różnych miejscach

Nie warto pytać się, czy obóz żeglarski 2022 wart jest swojej uwagi. Lepiej zaryzykować i zapisać swoją pociechę na taki wyjazd, aby ta mogła naocznie przekonać się, że żeglarstwo to jedna z najlepszych propozycji. Wyjazdy odbywają się w różnych miejscach, w Polsce i nie tylko. Większość z nich skupia się jednak dookoła Mazur, gdzie są idealne warunki do żeglowania. To właśnie tam można spotkać szkoły żeglarskie, np. Róża Wiatrów, która to zachęca do tego, aby poznać swoją ofertę szkoleniowo-wyjazdową. 

 

Comments are closed.