Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Cellulit na udach – skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Cellulit na udach to przypadłość, z którą zmaga się wiele kobiet i nieliczni mężczyźni. Aż około 80-90% pań na świecie prędzej czy później zauważa u siebie „pomarańczową skórkę”. Cellulit może, ale nie musi, być związany z nadmierną masą ciała. Wiele szczupłych kobiet również ma z nim problem. Poznaj przyczyny i skuteczne sposoby walki z cellulitem.

Cellulit na udach – przyczyny

Cellulit to nieregularne zgrubienia na powierzchni skóry, wyglądem przypominające pomarańczową skórkę i stąd jego potoczna nazwa. W języku medycznym nazywany jest lipodystrofią, czyli nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej.

Do powstawania cellulitu przyczynia się wiele czynników, takich jak:

 • nieodpowiednia dieta,
 • spożywanie zbyt małej ilości płynów,
 • brak ruchu,
 • nadwaga i otyłość,
 • stres,
 • zaburzenia hormonalne,
 • predyspozycje genetyczne,
 • palenie tytoniu,
 • nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

Specjaliści wyróżniają trzy rodzaje cellulitu:

 • Cellulit tłuszczowy (lipidowy) – charakteryzuje się wewnętrznym zaburzeniem w strukturze skóry polegającym na pojawianiu się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i przerwaniu przez nie struktury tkanki łącznej w skórze właściwej.
 • Cellulit wodny – problemem jest zatrzymanie w organizmie wody blokującej swobodny przepływ krwi i limfy, co spowodowane jest najczęściej zakłóceniami w gospodarce hormonalnej oraz siedzącym trybem życia.
 • Cellulit cyrkulacyjny – kombinacja cellulitu wodnego i tłuszczowego. Powstaje z powodu zesztywnienia włókien kolagenowych. Objawia się bolesnymi i twardymi grudkami, które najczęściej występują na udach.

Jak się pozbyć cellulitu na udach?

Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, z cellulitem na udach można skutecznie walczyć przy pomocy nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Nie można jednak zapominać o profilaktyce, która również jest niezbędna, jeśli myślimy, jak się pozbyć cellulitu. Regularne ćwiczenia i odpowiednia dieta pozwalają na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i prawidłowej masy ciała, a także wpływają na jędrność skóry. Warto też zadbać o codzienną pielęgnację ciała, stosując: balsamy antycellulitowe, rękawice masujące, bańki, rollery, peelingi. Domowe sposoby na cellulit w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami antycellulitowymi przynoszą najlepsze efekty.

Skuteczne zabiegi na cellulit na udach

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit opierają się na zastosowaniu nowoczesnych technologii. Wśród nich warto wymienić dostępne w Klinice Miracki:

Zabieg Onda

Zabieg wykonywany urządzeniem, w którym wykorzystano inteligentną technologię mikrofal Coolwaves™. Inteligentne mikrofale omijają naskórek i dostarczają dużej ilości energii do warstwy podskórnej, w której gromadzi się tkanka tłuszczowa. Coolwaves™ działa poprzez uszkadzanie błon komórek tłuszczowych i stymulację usuwania tłuszczu z organizmu. Urządzenie Onda dysponuje dwiema zróżnicowanymi głowicami, które umożliwiają wykonywanie zabiegu na różnych głębokościach tkanki – ta o płytszym działaniu przeznaczona jest specjalnie do walki z zaawansowanym cellulitem.

Endermologia

Endermologia to bardzo intensywny masaż podciśnieniowy, podczas którego wykorzystuje się specjalną głowicę wyposażoną w rolki. Procedura polega na zasysaniu fałdu skóry i rolowaniu go we wszystkich kierunkach. Mimo że skóra jest mocno ugniatana, endermologia jest bezbolesna, a dla wielu osób wręcz relaksująca. Masaż podciśnieniowy pobudza mikrokrążenie w tkance podskórnej, usprawnia metabolizm i stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Podczas intensywnego endomasażu stwardniała tkanka, skupiająca komórki tłuszczowe, ulega rozbiciu, co pozwala usunąć nawet najbardziej oporny cellulit.

Jeśli chcesz poznać więcej skutecznych metod usuwania cellulitu, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/