Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Z blizną Ci nie do twarzy? Poznaj zabieg laserowego usuwania blizn

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zarówno drobne blizny potrądzikowe, jak i większe blizny po urazach, mogą skutecznie oszpecić twarz. Wiele osób ma z tego powodu kompleksy. Na szczęście są skuteczne zabiegi, dzięki którym można zmniejszyć widoczność blizn na twarzy i odzyskać pewność siebie. Laseroterapia pozwala rozbić tkankę bliznowatą i wyraźnie spłycić ślady po trądziku czy po ranach. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe usuwanie blizn.

W jaki sposób laser jest w stanie zredukować bliznę?

Zabieg laserowy to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, służących do redukcji blizn. Jest w stanie tak przebudować tkankę, aby blizna stała się zupełnie niewidoczna. W tym celu sprawdzają się przede wszystkim lasery frakcyjne ablacyjne, a wśród nich laser ablacyjny CO2, który wprowadza równomierne mikrouszkodzenia na powierzchni blizny. Z laserowego usuwania blizn skorzystasz w wyspecjalizowanych klinikach medycyny estetycznej, np. La Perla Bolesławiec.

Procedura zabiegowa polega na przyłożeniu głowicy urządzenia w miejscu zabiegowym i emisji wiązki lasera w głąb skóry. Światło lasera powoduje uszkodzenia zarówno na powierzchni blizny, jak i w głębi tkanki bliznowatej. Na skutek działania lasera woda znajdująca się w tkankach odparowuje, co zapoczątkowuje proces regeneracji tkanki. Dochodzi m.in. do zwiększonej produkcji kolagenu, czyli białka wpływającego na jędrność i elastyczność skóry.

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk oraz wystąpić uczucie napięcia i suchości skóry. Stan taki utrzymuje się od 2 do 3 dni, a następnie pojawia się drobne łuszczenie. Pełny rezultat zabiegu widoczny jest po około 4–5 tygodniach. Terapia wymaga kilkukrotnego powtórzenia sesji.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu laserowego usuwania blizn?

Laser inicjuje przebudowę kolagenu w pobliżu tkanki bliznowatej, dzięki czemu zastępowana jest ona stopniowo zdrową tkanką o prawidłowej strukturze i odcieniu. Laserowe usuwanie blizn to metoda, która przynosi bardzo dobre efekty. Na skutek działania lasera wyrównuje się powierzchnia i koloryt blizn. Stają się one wyraźnie jaśniejsze i mniej widoczne. W przypadku małych blizn możliwe jest nawet ich całkowite spłycenie.

Laserowe usuwanie blizn to zabieg przywracający skórze prawidłowy wygląd. Ma on nie tylko znaczenie estetyczne, ale też psychologiczne. Osoby, mające blizny na twarzy, cierpią często z powodu kompleksów, wycofują się z życia towarzyskiego. Już kilka sesji laseroterapii może widocznie wyrównać bliznę i sprawić, że będzie ona mniej widoczna.

Usuwanie blizn – skorzystaj z pomocy specjalisty

Zabieg laserowego usuwania blizn wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę laseroterapii. Najlepiej zgłosić się do zaufanej kliniki medycyny estetycznej – kliknij tutaj. Procedura przeprowadzana jest przez lekarza po konsultacji z Pacjentem. Przed laseroterapią konieczne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Usuwanie blizn laserem frakcyjnym ablacyjnym może być bolesne, dlatego skóra smarowana jest kremem znieczulającym. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg wiąże się z minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Na zakończenie lekarz musi poinformować pacjenta o środkach ostrożności, jakie należy zachować. Przez kilka miesięcy po laserowym usuwaniu blizn nie można się opalać.

Comments are closed.